APRÍL

Každý dospělý i školák ví, že aprílem označujeme první dubnový den. Odedávna byl spojován s různými žertíky a zlomyslnostmi. Pravděpodobně vznikl jako reakce na změnu ročního období ze smutné zimy na veselejší jaro.

Aprílové legrace si užili i všichni prvňáčci ze třídy 1. D. Tento den si nazvali „Den naruby“ a vše, co dělali, bylo tak trochu naopak či naruby.

Po malé aprílové zlomyslnosti ze strany paní učitelky začalo to pravé veselí, ale hlavně aprílové vyučování. První hodinu zahájila módní přehlídka, kdy si dvojice kluk – holčička vzájemně vyměnily oblečení. Některé modely vypadaly velmi dobře! Ještě zajímavější bylo, když se všichni ustrojili do oblečení naruby a zůstali v něm celé dopoledne. Smích v 1. D nebral konce.

Veselé byly i jednotlivé předměty. V českém jazyce děti řešily různé rébusy, křížovky, dvojsměrky, hledaly a skládaly jména z nadiktovaných písmen, četly aprílové básničky a dubnové pranostiky.

V matematice řešily početní pyramidy, obrázkové rovnice, příkladové řetězce. Sčítání a odčítání do dvaceti si procvičily v barevné matematice.  Jen barvy malinko zazlobily a vyšly trochu jinak než je skutečnost. Výsledný obrázek rozzářil dětské oči.

V prvouce se popletly věty o rodině, škole a přírodě. Naštěstí je děti uměly dát do pořádku. Pracovaly s velkým zaujetím.

Podobné to bylo i v hudební a výtvarné výchově. Líbila se písnička o masožravé kytce i písnička popleteného zpívajícího domečku a také kreslení obrázku, jak by asi vypadal svět naruby.

Pět vyučovacích hodin aprílového pondělí uteklo jako nic. Děti si ho patřičně užily.

Na nfotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Za třídu 1. D

Helena Kopecká