LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. ROČNÍKŮ ZŠ KOMENSKÉHO

V termínu od 3. 2. do 10. 2. 2018 se uskuteční LVVK /lyžařský výchovně výcvikový kurz/ 7. tříd, ve Strážném v Krkonoších. Řadu let jezdíme o jarních prázdninách do této lokality na hotel VLTAVA. Chata ROUBENKA, kde budeme ubytováni, je účelně zařízena pro lyžařské výcviky. Pokoje jsou 3, 4 nebo 5-ti lůžkové. Většina má sprchu a toaletu Je zde velmi dobré ubytování, příjemné prostředí v celé chatě. Na chatě je společenská místnost, kde trávíme společně večery. Na jídlo se dochází do hlavní budovy, která je vzdálena 50 m od ROUBENKY.

Úkolem LVVK je naučit začátečníky základy lyžování a pokročilé lyžaře zdokonalit v lyžařských dovednostech. Chata se nachází 10 minut od lyžařského areálu ve Strážném. Zde jsou vhodné terény jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Během týdenního pobytu probíhá výcvik na sjezdových i běžeckých lyžích v areálu Strážného, Knížecího vrchu a Bubákova. K běžeckému lyžování využíváme tratě ve Strážném a děti tak poznávají krásy Krkonoš. Začátečníci se naučí základy lyžařské abecedy tak, že na konci pobytu jsou schopni při závodech projet slalom o dvaceti brankách. Lyžaři se zdokonalují ve své technice, především výukou carvingu. Žáci zároveň posílí své zdraví, neboť denně pobývají 6– 7 hodin na horském vzduchu.

Kromě lyžování hrajeme s dětmi po večerech různé společenské hry a dokážeme jim, že zábavu lze zvládnout i bez televize, CD přehrávačů a další techniky. Snažíme se jim být dobrými kamarády, abychom všichni měli, co nejvíce vzpomínek a zážitků. Vyvrcholením lyžáku jsou závody ve slalomu a běhu na lyžích. Na závěr posledního večera probíhá karneval.

Všechny činnosti zdokumentujeme videokamerou.

Co s sebou:

sjezdové lyže a hole /svázané nebo ve vaku/

běžky, běžecké hůlky /možnost půjčit ve škole/

běžecká obuv /možnost půjčit ve škole/

sjezdové vybavení – kombinéza nebo teplá bunda

lyžařské kalhoty

běžecké vybavení – šusťáková souprava tenká

2 zimní čepice – případně čelenka

2 x rukavice

teplé spodní prádlo

3 x silné ponožky nebo podkolenky

košile, tričko, zimní svetr – dle uvážení

oblečení na chatu: tepláková souprava, džíny, svetr

boty do sněhu

pantofle

pyžamo

hygienické potřeby /ručník, mýdlo, šampón, kartáček na zuby, pasta na zuby, krém, jelení lůj, hřeben, kapesníky/

sluneční brýle

lyžařské brýle /pokud je máte/

blok, tužka, knížka, karty, hry/

peníze na vleky/1500 Kč/

průkaz zdravotní pojišťovny

potvrzení o bezinfekčnosti

potvrzení o seřízení vázání

potvrzení o zdravotní způsobilosti

zaplacení zálohy – 2 000,-Kč do 20. 12. 2017

zaplacení doplatku – 1700,-Kč do 20. 1. 2018

Sjezdové lyže lze půjčit u pana Nedvěda ve Staré Boleslavi – Sychrova ulice.

Odjezd je v sobotu 3. 2. 2018 v 10:00 autobusem firmy SAND od školy.

Pobyt začíná v sobotu 3. 2. 2018 obědem a končí v sobotu 10. 2. 2018 snídaní.  Doporučuji si s sebou vzít pouze sladkosti a ovoce.

Miloš Bukač

učitel TV