Nové stojany na kola

Na poslední schůzce zástupců SRPŠ a školy v dubnu 2017  byl rodiči podpořen nápad instalovat před školu větší množství stojanů na kola. Stávajících 12 stojanů je pro 700 dětí základní školy naprosto nedostačující. Spojili jsme se s DAS a  po právním zjištění, že škola nenese odpovědnost za zničení nebo ztrátu kola z těchto stojanů, jsme se rozhodli realizovat celou akci co nejdříve, aby  mohly děti jezdit na kole do školy už v letošním červnu.

Objednali jsme tedy  9 stojanů pro  celkem  45 kol, stojany budou zapuštěny do země v místě  před  tělocvičnou. Prostranství  s velkými kontejnery  na papír a plast bude upraveno, kontejnery případně  přemístěny do jiné části areálu školy . Děti si na tyto stojany nebudou od školy dopředu kupovat zámky . S koly to bude stejné jako např. ve městě – když je místo, umístí si dítě a zamkne kolo vlastím zámkem k tomu stojanu, který je volný.  V případě velkého zájmu si necháváme prostorovou rezervu na instalaci dalších stojanů.

Věříme, že do 10. června budou už stojany na  svém místě a přivítají první žáky naší základní školy. Za příkladnou spolupráci a přístup děkujeme našim vynikajícím rodičům – důvěrníkům SRPŠ  a nemohu nezmínit předsedu našeho sdružení pana Jakuba Žemličku. Spolupráce s ním a s ostatními rodiči je úžasná, rodiče si uvědomují, že učitelé svou školu znají nejlépe a vědí, co potřebuje. Díky naší vzájemné spolupráci máme kamerový systém, budeme mít stojany na kola, máme nové PC licence, můžeme organizovat TOP 10, tradiční akce, přispívat na sport.   Děkujeme a těšíme se na další společné projekty.