Po prázdninách opět ve škole

Prázdniny utekly jako voda a my jsme opět usedli do školních lavic.

Na začátku letošního školního roku jsem se těšili na vše nové, co nás ve 2. třídě čeká.

V českém jazyce jsme si zopakovali učivo o větách, a také jsme si zkoušeli vyjmenovat celou abecedu, kterou se budeme učit zpaměti.

U počítání do 20 s přechodem přes desítku jsme se zpočátku trochu zapotili, ale nyní už nám to docela jde. Vždyť nás také čeká celá stovka.

Při hodině prvouky jsme si povídali na téma: Jsem školák. Připomněli jsme si, jak se správně chovat ve škole, co dělat při vyučování a také o přestávkách. V úterý nás navštívila paní policistka, která pro nás měla připravené různé úkoly týkající se bezpečné cesty do školy.

Naší první výtvarnou prací byla kresba sluníčka nebo vytrhávané jablíčko s červíkem uprostřed či malé domácí akvárium.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

žáci 2.C

J. Knobová