Vážení rodiče,

všichni jistě sledujete rekordní nárůsty počtu pozitivních občanů Česka i prudce se zvyšující křivku. Podobně – v menším měřítku – kopíruje tento stav i naše škola. Každý den tu s dětmi jsme a vidíme, jak přibývá pozitivních žáků i učitelů a situace se stále zhoršuje.  Bráníme se uzavření školy, ale nevíme, jak se bude situace vyvíjet dál. Nyní ale přistupuji kvůli stávajícímu stavu  ve škole k vyhlášení ředitelského volna na dny 2. a 3. února a zkrácení výuky v pondělí a úterý 31. 1. a 1. 2. Zkrácení bude včas oznámeno prostřednictvím zápisů v žákovských knížkách a na online škole .  4. února následuje den pololetních prázdnin, na který navážou jarní prázdniny. Věřím, že toto prodloužené volno pomůže překlenout současný nepříznivý stav. Zároveň toto prodloužené volno zajistí ochranu dětí (přirozená karanténa) , které plánují s rodiči odjet na jarní prázdniny např. na hory.

V době ředitelského volna bude ve všech třídách využitý ozónovač, proběhne opět důkladná dezinfekce společných prostor a školní jídelny. V době dvou dnů ředitelského volna v omezeném režimu pracuje školní družina, a to od 7 – 15 hodin. Školní družina bude otevřena při minimálním počtu 12 žáků pouze pro děti obou pracujících rodičů. Zájem zjišťuje paní Slameňová a závazná přítomnost dítěte musí být předem nahlášena vedoucí školní družiny do 31. 1. (včetně).  Ta poté ručí za rozdělení dětí do menších skupin. Obědy budou zajištěny formou obědových balíčků v ceně běžného oběda – oběd proto v tomto případě dětem neodhlašujte. Ostatní obědy budou odhlášeny automaticky, školní jídelna nevaří (s výjimkou přípravy avizovaných obědových balíčků), probíhají tu sanitární dny.

Opakovaně na vás, rodiče, apeluji, abyste své dítě po nemoci, nevolnosti, nachlazení nejprve doma sami otestovali, než ho vyšlete do školy. My se snažíme děti po absenci zachytit a otestovat, nicméně někdy žák tímto sítem propadne. Jen díky obrovské práci s trasováním a přísným pravidlům a testování se stále držíme v režimu standardní výuky. V případě potřeby vyučující pracuje se třídou a současně online s dětmi v karanténě.

Ředitelka školy