Školní výlet 1.tříd

Na pondělí 25.6. se těšili všichni prvňáčci…..vždyť je čekal jejich první školní výlet ! V 8hodin přijely před školu 2 autobusy a vezly žáky do obce Libáň, která leží mezi Ml. Boleslaví a Jičínem . U této obce se nachází hrad a zámek jménem Staré hrady. Tam nabízejí k prohlídce “ klasické expozice “ / historicky zařízené místnosti /a potom něco speciálního pro děti , což by sedalo shrnout pod název : Skřítkové a pohádkové bytosti. Po příjezdu na místo děti posvačily na1.nádvoří a potom jsme šli ve dvou skupinách na prohlídku. Děti se seznámily s různými skřítky, kteří souviseli se zdravou i nezdravou výživou, byli to i různé postavy skřítků znázorňující ovoce a zeleninu, ale nechyběli i malí, velcí draci. Okruh se jmenoval : Zdravosvět. Další okruh bylo : Pohádkové sklepení….nechyběli vodníci,draci, obři, čerti….v pekle sice netopili, ale to nevadilo. Před opuštěním pekla si děti mohly sáhnout do pekelného pytle, prý tam měla být různá “ havěť „….ale na každého vyšel  bonbón ! Co bylo ještě zajímavé : u  zámecké zídky byly voliery s pávy a z toho jich bylo několik bílých a jeden z nich se nám ukázal v plné parádě s rozevřeným“ bílým vějířem „.

A co by to bylo za výlet bez suvenýrů ? Ke koupi byly v prodejně na 2.nádvoří, snad každý prvňáček si koupil něco na památku. Závěr….. :  Výlet se dětem i paní učitelkám líbil, chladné ráno se změnilo v pěkný den s příjemným výletním počasím, máme hezké zážitky. Na mnoho fotek se podívejte  Z D E.

Za 1. třídy  Jitka Skálová, tř.uč. 1.A