Školní zájezd do Velké Británie pro školní rok 2018 / 2019

Torquay, Devon

8. – 14. června 2019 (aktualizováno 5.11. 2018)

Torquay, přímořské letovisko v anglickém hrabství Devon, patří spolu s městy Paigton a Brixham do správního území Torbay, které se rozkládá podél přirozeného přístavu Tor Bay na pobřeží Lamanšského průlivu.

Oblast Torbay byla původně zaměřena na rybářství a zemědělství, ale na počátku 19. století se začalo vyvíjet v moderní přímořské letovisko. Díky mírnému podnebí a různým turistickým atrakcím se pro něj vžil název Anglická riviéra.

Přímo v Torquay se narodila a své dětství prožila světoznámá spisovatelka a autorka detektivních příběhů Agáta Christie.

Zájezd je určen pro žáky 2. stupně,  kteří budou v Torquay bydlet v hostitelských rodinách a 3 dopoledne zde stráví s anglickými lektory v jazykové škole. V odpoledních hodinách si prohlédnou nejen Torquay a okoli, ale navštíví i Winchester, Eden Project, Plymouth, soutěsku Lydford Gorge – nejhlubší říční soutěsku na jihozápadě Velké Británie a celý poslední den bude tradičně věnován Londýnu.

Přihlášky ke stažení jsou k dispozici na webových stránkách školy www.zscelakovice.cz  nebo si je lze vyzvednout u vedoucí zájezdu V. Michelčíkové. Řádně vyplněné a podepsané přihlášky je nutné odevzdat do 23. listopadu 2018.

Cena zájezdu činí 10.400,- Kč a způsob úhrady naleznete na zadní straně přihlášky.

Detailní program zájezdu a další informace naleznete ZDE.