Svatý Martin v 1.B

„Přišel k nám bílý kůň, zalehl nám celý dvůr.“ Svátek svatého Martina býval jedním z nejoblíbenějších svátků roku, v domácnostech bylo veselo. Děti čekaly na první sníh, hospodyně pekly svatomartinskou husu, martinské rohlíky a koláče, zkrátka posvícení, jak se patří. Rozhodli jsme se oslavit tento den tím, že přijdeme do školy všichni v bílém.

Jelikož jsme malé děti, rohlíčky jsme si neupekly, ale podařilo se nám udělat nepečený dort s piškoty, který jsme si podle tradice mezi sebou rozdělily. Paní učitelka nám přečetla legendu o svatém Martinovi. Všechny děti si složily papírovou kostku, která vypráví o této legendě a vystřihly si bílého koně.

Na svatého Martina

krajina už usíná.

Bílá vločka padá k zemi,

jak drahokam vybroušený.

Pospíchejte milí, zlatí,

než se první snížek ztratí.

Jenom Martin na koni

určitě ho dohoní.

Tento den jsme se snažili podpořit prosociální vztahy dětí ve třídě, umění se rozdělit a myslet na ostatní. Rozšířili jsme slovní zásobu o pranostiky, vyprávěním příběhu o svatém Martinovi a zazpívali jsme si tématickou písničku.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Třída 1.B , třídní učitel Andrea Pánková, asistentka Jana Kratochvílová