Tvořivé dopoledne v MDDM

Po dlouhé zimě konečně nastalo jaro. Zimní ticho nahradil ptačí zpěv, příroda se z bílé a šedé, jako mávnutím proutku, převlékla do jásavých barev.

K jaru neodmyslitelně patří velikonoční svátky.  Každoročně v tomto čase bývají děti z prvních a druhých tříd zvané do Městského domu dětí a mládeže v Čelákovicích na velikonoční návody.

Na naši třídu letos připadla návštěva MDDM na úterý 9. dubna 2019.

A jaké aktivity na děti čekaly tentokrát?

Po rozdělení do skupin prvňáčci postupně nabarvili sádrové destičky jako základ na obrázek s ptáčkem. Ptáčci vznikali technikou tzv. plstění. Dále se učili plést pomlázku, ale tradiční vrbové proutky nahradil pedig. Potom ještě malovali kraslice voskovou technikou a zdobili perníčky polité čokoládou. V závěru vybarvovali omalovánky s velikonoční tématikou.

Z domu dětí a mládeže odcházeli školáci obohaceni dalšími výtvarnými zkušenostmi a nadšeni z výrobků pro sebe a své blízké.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Helena Kopecká a děti z I. D,