Zájezd do Velké Británie (a Francie) 2020

„ ……to ospalé rybářské městečko, které žije víc než ze své přítomnosti dávno odvátou minulostí a za křiku racků se potácí mezi hranicí kýčovitých cetek a touhou o vytvoření důstojného památníku události, která ho proslavila. Vše je zde pomalé a lodě stojící na pláži oblázků jsou stejně oprýskané jako domy na jeho předměstí. Ta skutečná lákadla se táhnou tak jako tmavě šedá stužka silnice kolem pobřeží, které spojuje Hastings se vším, čím bylo ve svých minulých životech. Se vším, čím bylo a už nikdy nebude…“

Příjemné přímořské město Hastings se nachází na jižním pobřeží Velké Británie, od Londýna je vzdáleno cca 100 km. V minulosti se na tomto území nacházela rybářská vesnice a do současnosti je dochován rybářský přístav. Hlavní dominantou města je zřícenina hradu, který zde nechal po bitvě u Hastings (r. 1066) postavit Vilém Dobyvatel. I řada dalších turistických atrakcí, ke kterým patří rozsáhlé pašerácké jeskyně s voskovými figurínami pašeráků, nádherná podmořská akvária – Underwater World, historický střed starého města aj., lákají do města velkou řadu turistů.

Současné město obývá zhruba 100 tisíc obyvatel. Je oblíbenou turistickou destinací zejména díky příjemnému mírnému klimatu, dlouhým plážím a členitým skalnatým pobřežím v okolí.

Do města se celoročně sjíždí studenti z celého světa na krátkodobé i dlouhodobé kurzy angličtiny. 

přihlášku naleznete na http://www.zscelakovice.cz/dokumenty-a-formulare/formulare-ke-stazeni

Program zájezdu do Anglie zobrazíte zde.

– zobrazeno 379x

Back to Top