1.A Vánoční vyrábění v Domě dětí

Spolupráce Domu dětí a základních škol v Čelákovicích má dlouholetou tradici….patří k nim vánoční a velikonoční vyrábění

drobných dekorací, program ke Dni dětí začátkem června. Žáci obou  škol z  1. a 2. tříd jsou se svými paní učitelkami v daném období pozváni do Domu dětí a na naši třídu vyšel “ vánoční “ termín na pondělí 9. prosince….po svačině jsme vyrazili….Po příchodu do Domu dětí si nás paní instruktorky rozdělili do skupinek a šli jsme tvořit hezké vánoční dekorace : ozdobit perníček barevnou cukrovou polevou, z polystyrenové kuličky vyrobit ozdobenou látkovou s drobnými dekoracemi , další výrobek byla svíčka ze včelího vosku a největší výrobek….to bylo vybarvit vodovkami keramického kapříka a  “ tělo “ mu vytvořit z barevné vlny technikou plstění- to se chomáče vlny spojují do jednotného tvaru propichováním silnou jehlou na molitanové podložce. Když děti tělíčko vytvořily, paní instruktorka ho na keramického kapra přilepila…..Hotové výrobky si děti postupně ukládaly do přinesených taštiček a…… veškeré vyrábění se jim líbilo.

Podívejte se na fotografie  Z D E .

Žáci 1. A   a   p.uč. Jitka Skálová