Název:

Základní škola Čelákovice, J. A. Komenského 414, příspěvková organizace

Adresa:

J. A. Komenského 414 / 7, Čelákovice, PSČ 250 88 mail: info@zscelakovice.cz telefon: 326 99 82 11 www stránky: www.zscelakovice.cz

IZO: 108003892

Zřizovatel:

Město Čelákovice náměstí 5. května 1/11 250 88 Čelákovice okres Praha-východ

Vedení školy:

PaedDr. Alena Pechalová – ředitelka školy pechalova@zscelakovice.cz

Mgr. Renáta Michaliková – zástupce ředitelky michalikova@zscelakovice.cz

Ing. Vilma Michelčíková – zástupce ředitelky michelcikova@zscelakovice.cz

Kapacita:

Kapacita školy – 800 žáků

Kapacita školní jídelny – 800 strávníků

Kapacita školní družiny – 350 žáků

Základní informace

škola funguje od roku 1969 právní subjekt od roku 1992 identifikátor právnické osoby  600 052 010 komplexní rekonstrukce: 1999 – 2002

Materiální zázemí a aktivity školy

• počet budov 1, atriová škola s množstvím zeleně uvnitř i vně
  • počet tříd ZŠ – 32
  • areál školní družiny, tři počítačové pracovny – investice zřizovatele i sponzora
  • 10 učeben s interaktivními tabulemi
  • 2 informační panely Amos vision – propojeno s online školou
  • 100% propojení intranetem – PC v každém kabinetě, wi – fi
  • specializované učebny: 12 (pracovna chemie a fyziky, tři počítačové pracovny – celkem s 26 pevnými počítači a 45 notebooky v učebnách pro žáky, pracovna hudební výchovy, pracovna výtvarné výchovy, knihovna, pracovna přírodopisu, dvě tělocvičny, jazyková pracovna, školní kuchyňka), ostatní učebny 26 (včetně ŠD).
  • hřiště, v areálu školy dopravní hřiště, 2 atria – malé slouží dětem 1. a 2. tříd umístěným v areálu E, velké všem žákům základní školy, městský bazén v bezprostřední blízkosti – se školou tvoří architektonickou součást
  • keramická dílna
  • 100% vybavenost šatními skříňkami- v letošním roce obnovena většina skříní 2.stupně
  • systém BELLhop – čipy pro vstup do školy ŠD a školní jídelny i pro vstup žáků do školy
  • mléčný automat – projekt Mléko do škol
  • zapojení do projektu Ovoce do škol
  • nápojový automat, sponzorsky zajištěná výrobna sycené i neperlivé vody v přízemí školy – zdarma pro všechny žáky a zaměstnance
  • kvalitní školní jídelna s rozšířenou nabídkou jídel
  • solidní zázemí – toalety, moderní vybavenost tříd, kabinetů, nový nábytek ve většině tříd, odpočinkové zóny pro děti na chodbách, herní prvky v atriu atd.
  • ve druhém patře budovy sídlí gymnázium

Aktivity:

• široká nabídka mimoškolních aktivit – kroužky cizích jazyků, PC kroužky, sportovní kroužky, zdravotní tělesná výchova apod.
  • kroužky v rámci ŠD – angličtina, šachy, vaření
  • tradiční akce slavnostní vítání prvňáčků, vánoční besídky pro rodiče, vánoční a velikonoční jarmark, spolupráce s MěK, MDDM, Den volných hodin pro rodiče, Mikulášská stezka odvahy, Noc s Andersenem, interní soutěže – více kapitola 10 výroční zprávy)
  • lyžařské výcvikové kurzy, výchovně vzdělávací pobyty, školy v přírodě a výlety (i do zahraničí), pravidelný turistický kurz pro 8. ročníky
  • žákovský parlament – schází se s vedením školy cca 4krát ročně
  • speciální pedagog
  • kariérový poradce – kancelář v budově školy, hrazeno z projektu EU
  • asistenti pedagoga pro žáky, důsledné čerpání podpůrných opatření pro žáky
  • zařazení v environmentálních projektech, spolupráce s pražskou ZOO, Ekoškolou, psím útulkem v Lysé nad Labem, kočičím útulkem Mochov apod.
  • charitativní činnosti – adopce klokana v pražské ZOO, spolupráce s charitativními organizacemi (Život bez bariér, UMÚN – umělci malující ústy a nohama)
  • čerpání peněz z projektu EU – projekt Šablony III, vlastní projekty – Podpora výchov, čerpání sponzorských darů apod.
  • projektová výuka
  • rodilá mluvčí – konverzace v rámci výuky AJ na 2. stupni ZŠ