Dobrý den vážení rodiče a děti,

od zítřejšího dne přechází základní škola na distanční  formu výuky. Vyučovat budeme na dálku podobně jako  na jaře letošního roku. Zatím se jedná o dobu od 14. do 23. 10.

Dnes odpoledne byly vytvořeny nové rozvrhy pro distanční výuku pro žáky 2. stupně. Všichni učitelé je obdrželi a stejně tak i děti tak, aby se od zítřka bylo možné podle těchto rozvrhů učit. Nasazeny budou denně maximálně tři hodiny on line výuky.  Ostatní výuka s výjimkou výchov bude probíhat korespondenčně. Komunikace s žáky a zadávání úkolů probíhá přes  MS Office TEAMS, stejně jako na jaře.

Žáci 1. stupně pracují podle instrukcí svých vyučujících, základ práce na 1. stupni nespočívá v on line výuce, ta může být u starších dětí jen jednou z možných forem, děti plní zadané úkoly většinou do pracovních sešitů, listů, píší do sešitů, čtou, učí se podle pokynů učitele. Každý vyučující zvolí vhodnou formu vzájemné komunikace podobně jako na jaře.

Zatím se jedná o následujících  8 dní, poté nastupuje týden volna. 26. a 27. 10. je volno, které letos navíc přidalo ministerstvo školství, pak státní svátek a dva dny obvyklých podzimních prázdnin. V tomto  týdnu  se  všichni dozvíme, jakým směrem se základní vzdělávání bude dál ubírat, zda bude prodloužený režim distanční výuky nebo se vrátíme do lavic. Škola bude pružně reagovat a včas oznamovat na stránkách školy další kroky.

Alena Pechalová