LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. ROČNÍKŮ ZŠ KOMENSKÉHO

V termínu od 1.2. do 8.2. 2020 se uskuteční LVVK /lyžařský výchovně výcvikový kurz/ tříd 7.AB, ve Strážném v Krkonoších.V termínu od 8.2. do 15.2. 2020 se uskuteční LVVK tříd 7.C,8.B, též ve Strážném. Řadu let jezdíme  do této lokality na hotel VLTAVA. Chata ROUBENKA, kde budeme ubytováni, je účelně zařízena pro lyžařské výcviky.Pokoje jsou 3,4 nebo 5-ti lůžkové. Většina má sprchu a toaletu Je zde velmi dobré ubytování, příjemné prostředí v celé chatě .Na chatě je společenská místnost, kde trávíme společně večery.Na jídlo se dochází do hlavní budovy,která je vzdálena 50 m od ROUBENKY.

Úkolem LVVK je naučit začátečníky základy lyžování a pokročilé lyžaře zdokonalit v lyžařských dovednostech. Chata se nachází 10 minut od lyžařského areálu ve Strážném. Zde jsou vhodné terény jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Během týdenního pobytu probíhá výcvik na sjezdových i běžeckých lyžích v areálu Strážného,Knížecího vrchu a Bubákova. K běžeckému lyžování využíváme tratě ve Strážném a děti tak poznávají krásy Krkonoš. Začátečníci se naučí základy lyžařské abecedy tak, že na konci pobytu jsou schopni při závodech projet slalom o dvaceti brankách. Lyžaři se zdokonalují ve své technice, především výukou carvingu. Žáci zároveň posílí své zdraví, neboť denně pobývají 6– 7 hodin na horském vzduchu.

Kromě lyžování hrajeme s dětmi po  večerech různé společenské hry a dokážeme jim, že zábavu lze zvládnout i bez televize, CD přehrávačů a další techniky. Snažíme se jim být dobrými kamarády, abychom všichni měli, co nejvíce vzpomínek a zážitků. Vyvrcholením lyžáku jsou závody ve slalomu a běhu na lyžích. Na závěr posledního večera probíhá karneval.

Všechny činnosti  zdokumentujeme  videokamerou.

Co s sebou :

sjezdové lyže a hole /svázané nebo ve vaku/

běžky, běžecké hůlky /možnost půjčit ve škole/

běžecká obuv /možnost půjčit ve škole/

sjezdové vybavení – kombinéza nebo teplá bunda

lyžařské kalhoty

běžecké vybavení – šusťáková souprava tenká

2 zimní čepice – případně čelenka

lyžařská helma – možné půjčit u pana Nedvěda

2 x rukavice

teplé spodní prádlo

3 x silné ponožky nebo podkolenky

košile, tričko, zimní svetr – dle uvážení

oblečení na chatu : tepláková souprava, džíny, svetr

boty do sněhu

pantofle

pyžamo

hygienické potřeby /ručník, mýdlo, šampón, kartáček na zuby, pasta na zuby, krém, jelení lůj, hřeben, kapesníky/

sluneční brýle

lyžařské brýle /pokud je máte/

blok, tužka, knížka, karty, hry/

peníze na vleky/1500 Kč/

průkaz zdravotní pojišťovny

potvrzení o bezinfekčnosti

potvrzení o seřízení vázání

potvrzení o zdravotní způsobilosti

přihlášku

zaplacení zálohy       2 000,-Kč  do 15.12. 2019

zaplacení doplatku   2 000,-Kč  do 15. 1. 2020

číslo účtu:15731201/0100 (Komerční banka)

variabilní  symbol: 112020

zpráva příjemci:LV , jméno dítěte a třída

Sjezdové lyže lze půjčit u pana Nedvěda ve Staré Boleslavi – Sychrova ulice.

Odjezd je v sobotu 1.2.2020 v 10:00 autobusem firmy SAND od školy.

Pobyt začíná v sobotu 1.2. 2020  obědem a končí v sobotu 8.2. 2020 snídaní.  Doporučuji si s sebou vzít pouze sladkosti a ovoce.

Odjezd 2.kurzu je  v sobotu 8.2. 2020 v 10:00 autobusem firmy SAND od školy.Pobyt začíná v sobotu 8.2. 2020 obědem a končí Sobotu 15.2. 2020 snídaní.

Miloš Bukač

učitel TV