PRIMA zážitky – VÝLET Mělnicko a SPANÍ ve škole

Ve středu 19.6. jsme vyjeli na náš celodenní školní výlet  – program : Mělník – výhled na soutok Labe a Vltavy, pohled na horu Říp, svačinka nedaleko zámku, zámek Mělník – prohlídka přístupných místností /tam ale zákaz focení ! /,  náměstí v Mělníce – odpočinek v podloubí muzea a potom  v  Muzeu pořad o starých řemeslech :  představil se nám flašinetář, krajánek ze mlýna, ponocný, morový doktor , středověký doktor , muzikant – hráč na vozembouch. Nedaleko od Muzea Mělník je Muzeum kočárků – tam jsme také šli a vše si prohlédli. Odpoledne nás čekal statek  Zelčín  – domácí a exotická zvířata, jízda na severských koních –  jsou nižšího vzrůstu , svezli se všichni 2 okruhy, i když z počátku se 3 děti bály…Pro zvířatka jsme vezli ovoce a zeleninu a kozy jsme mohli nakrmit. Počasí nám přálo, zastihl nás déšť až v autobuse cestou domů….

Po výletě utekly 2 dny a už jsme se těšili na spaní ve škole…v PÁ 21.6. na SO 22.6. Nejdříve jsme si venku na hřišti zasportovali, potom jsme  „vyráběli“ bubliny z bublifuků a také jsme se šli občerstvit do školy …od maminek jsme měli skvělé zásoby…Když se udělala tma, šli jsme  s baterkami setmělou školou, obešli jsme celé přízemí a dokázali si, že se nebojíme…..Potom následovala pyžamová diskotéka…Bezvadně pobaveni a unaveni celým večerem jsme “ šli do hajan „. Ráno jsme posnídali dobroty od maminek , zapili čajem a v sobotu v 9 hodin si nás už vyzvedávali rodiče. Dle dětí …bylo to bezva….

Na fotky z těchto akcí se podívejte  Z D E .

Žáci  2.A  a  p uč. Jitka Skálová