2.A…….Z hodiny slohu 8.března

Každou středu máme hodinu českého jazyka – sloh a v druhém březnovém týdnu hodina slohu vyšla na 8.března, což je den, na který připadá staronový svátek ….Mezinárodní den žen. Ten začíná být znova připomínán, v obchodech jsou nabízeny květiny, sladkosti, …..aby je muži věnovali ženám,….tak proč si o tomto svátku s dětmi něco neříci….Historie MDŽ má za sebou 100 let a země vzniku je USA. S dětmi jsme si řekli, že se v současné době připomíná,slaví kromě MDŽ i Den matek, který připadá na druhou květnovou neděli, takže nemá pevné datum a že je správné, že se Mezinárodní den žen slaví, protože Den matek je o maminkách, babičkách, tetách, co mají, měly děti, ale k MDŽ se mohou připojit i ženy, co ještě nemají nebo neměly děti.

Udělali jsme si krátký zápis do sešitů a potom jsme pro naše maminky nakreslili výkres – dárek : hyacint v květináči a výkres děti právě dnes odnesly maminkám domů.Samozřejmě něco pro maminky nachystáme i na Den matek, takže se budou letos díky svým dětem z 2.A cítit svátečně 2x.

Podívejte se naše výtvory Z D E .

Za 2.A

J.Skálová, tř.uč