Dobýváme Anglii od jihu

Za poslední půlrok se podařilo naší škole zorganizovat dvakrát zájezd do Velké Británie pro žáky 2. stupně. Nejprve za finanční podpory rodičů, kteří dopřáli svým ratolestem návštěvu Francie a Velké Británie a posléze, díky finanční dotaci Evropské unie v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ výzva č. 56, mělo 40 žáků možnost spatřit bílé útesy Doveru a poznat zemi s hlubokou historií. Malebné přímořské městečko Worthing nám poskytlo zázemí „náhradních rodin“ a rovněž možnost dopoledního studia v jazykové škole St. George´ School of English. Odpoledne pak patřila výletům do Brightnu, Porthmouth, Arundelu. Celodenní výlety jsme podnikali do Londýna, Hastingsu a nedalekých Seven Sisters a v květnu byla naším prvním společným zážitkem Paříž. Ještě dnes jsme všichni plni dojmů a vzpomínek a doufáme, že třeba Oxford se stane naší „příští kořistí“.

Ukázku „Jednou takhle na výletě“(Anglie a Francie)“ , která mapuje náš květnový zájezd můžete shlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=8BExfJl-sOI . Autorkou je dnes již bývalá žákyně třídy 9.A Natálka Dvořáková.