Anglie: Na konci Evropy

Na konci Evropy

Stačila jedna noc a studijní pobyt se změnil na zájezd poznávací. Hbitě jsme naskočili do autobusu a vyrazili vstříc nádherným místům Cornwallu.

První zastávka byla v klášteře St. Michael, který byl vybudován na skalnatém útesu. Při přílivu se na něj turisté dostanou pouze na člunu a při odlivu po kamenném chodníku. Neuvěřitelný rozdíl hladin moře jsme viděli na vlastní oči.

Zastávka druhá: The Lanďs End, nejzápadnější výběžek evropského kontinentu. Beautiful place! Uchvátily nás úžasné výhledy na moře a na stále fungující maják. Příjemně nás ovíval vítr, sluníčko pálilo, racci kroužili nad mořem a nám se chtělo na konci světa zůstat. Ale jeli jsme dál.

Poslední zastávka byla u Minack Theatre, otevřeného divadla vystavěného na kraji žulových útesů. Dětem se však nejvíc  líbila hra na přetlačovanou  s mořskými vlnami. Některé měly mokré nejen nohy, ale i část oblečení. Sluníčko je však brzy usušilo a nic nebránilo tomu, vydat se na cestu zpět do Plymouth.

Uteklo to rychle. Zítra brzy ráno vyrazíme k domovu. Během dne si projdeme  město Portsmouth, v noci projedeme tunelem, profrčíme dalšími státy Evropy a v pátek po obědě (ještě zavoláme) nás čekejte doma. Těšíme se na vás!

– zobrazeno 860x

Back to Top