Co se událo v 1. C

V únoru a následně v dubnu se uskutečnily v naší třídě dvě etické dílny s názvem Buďme kamarádi a Hrajeme si spolu.

Děti si v nich vyzkoušely pod vedením paní lektorky Rut Kořínkové, jak jsou na tom s kamaráděním v naší třídě, procvičily si, jak se k sobě navzájem správně chovat a na co si dát pozor, aby si neubližovaly ani nevhodným slovem, jak dát správně najevo svoje emoce, jak vyjádřit svoje potřeby neohrožujícím způsobem.

Žáci byli aktivní a do programu se ochotně zapojovali. Atmosféra byla otevřená a přátelská. Napomohla tomu i loutka kluka Ludvíka, kterého si paní Rut přivedla na pomoc. Žáci v průběhu programu říkali Ludvíkovi, co si myslí, co si zapamatovali. Na konci programu lepili jmenovky na smajlíky podle toho, jak se jim program líbil.

Všem dětem se program velmi líbil a často si jej spolu připomínáme i písničkou Jsi můj kamarád, kterou nás paní Rut naučila:

Ať jsi velký nebo malý, nebo akorát, jsi můj kamarád.

Ať jsi tlustý nebo hubený, nebo akorát, jsi můj kamarád.

Jsi kamarád, když se směješ, jsi kamarád, když brečíš,

jsi kamarád, když si hraješ, jsi kamarád, i když spíš.

Je to jedno, jak se cítíš a jak vypadáš:

//: Jsi můj kamarád! :// 3x I ty, i ty, i ty

Zapsala třídní učitelka 1. C Mgr. Naděžda Černá