ŠvP 1.A a 1.D, den druhý

Dnes jsme se probudili do opravdu nádherného dne. Na obloze ani mráčku, jen sluneční paprsky nám projasnili naše probouzení a doprovázeli nás po celý krásný den. Po rozcvičce, zakončené písní Pásla ovečky, jsme šli na snídani, rohlík se salámem, a pak hybaj na učivo. Ve slabikáři jsme si přečetli i pohádku Budka, která vypráví o žabce Kuňkalce a dalších zvířátkách a je tak dramatická, že jsme jí neutekli ani večer. Ale k tomu se teprve dostaneme. Po svačině jsme ještě chvilku pracovali, ale pak už jsme si i hráli. Na písku, na babu, na honěnou, slepou bábu, zpívali a všemožně se bavili. První A pak šla prozkoumat, jak to chodí na místní poště a jelikož by tam první D nestihla kvůli nadměrnému zpěvu dojít, paní učitelky se domluvily, že již nebudou pana pošťáka v zácviku déle napínat výběrem pohledů (ze dvou typů) každým dítětem zvlášť a nakonec je tedy najednou zakoupily pro všechny naráz. I tak to byla téměř celodopolední akce. Ale alespoň jsme Vám mohli poslat pozdravy všichni, i ti, kteří by se jinak ze zavíracích důvodů patrně již k vývěru pohledu nedostali.

Po obědě, zapečené brambory, jsme se opět vydali každý svou cestou. 1.A šla na delší procházku, 1.D na vypouštění vlastnoručně sestavených lodiček.

A po večeři jsme se vrátili k Budce. „Boudo budko, kdo v tobě přebývá?“ Každá soutěžní skupina měla za úkol přeměnit se v amatérský divadelní spolek s jedinou hrou na repertoáru. A že to bylo DIVADLO. Dokázali jsme, že i v malých hercích dřímá velký talent a že i méně dramatický kousek, jakým tato hra je, se může proměnit v obrovskou show broadwayského typu. Bohatá fotodokumentace určitě zachytí i lecco z atmosféry, ale prožitek pouhý obrázek nesdělí. Ale třeba Vám něco z uvedeného kusu předvedou Vaši malí herci i doma.

A pak už jen něco přečíst a dobrou noc.

Fotografie z dnešního dne naleznete ve fotogalerii, informacích tříd 1.A i 1.D nebo zde.

– zobrazeno 768x

Back to Top