Děti z MŠ u nás v ZŠ

V předposledním březnovém týdnu navštěvovaly děti z místních mateřských školek naše první a druhé třídy, aby viděly školní prostředí….kam sami přijdou jako prvňáčci v září a také je čeká návštěva školy při zápisu do1.tříd /6.,7.dubna /.

Do naší třídy přišla skupina dětí z MŠ ve čtvrtek 23.3. po velké přestávce. Po příchodu zůstaly děti stát před tabulí a naše 2.A jim zazpívala a zarecitovala. Potom se předškoláci se svojí paní učitelkou přemístily do zadní části třídy, usadily se na koberci. My jsme jim předvedli čtení a soutěž v počítání a děti z MŠ nám zase zazpívaly a řekly básničku. A protože nám jejich paní učitelka řekla, že se všechny děti se umí podepsat křestním jménem, zkusily si svůj podpis na tabuli a všem se to povedlo a tak byl čas na odměnu….žáci 2.A si šli sednout dozadu na koberec a děti z MŠ obsadily jejich místa. Každý dostal papír, z penálu na lavici si děti půjčily tužku, papír podepsaly jménem, otočily a co že se bude dělat…..? Kreslit ! Ale co? Přece naši velkou školu ! Podle návodu paní učitelky…tedy mne, kdy já jsem dětem vše vysvětlila a ukázala….dělala zároveň u tabule…děti zvládly pěknou kresbu, kterou si odnesly do školky a potom domů jako “ důkaz “

návštěvy. Za kresbu jsme předškolákům zatleskali, čas utekl jako voda, zazvonilo a byl čas se rozloučit….opakovaně jsme si zamávali a zavolali : Ahoj, ahoj, ahoj !!!!

Podívejte se na fotky, které udělal náš spolužák Péťa, Z D E .

Za 2.A  J.Skálová, tř. uč.