Dobrý den vážení rodiče a děti,

jistě všichni bedlivě sledujete vývoj zejména ve věci  návratu dětí do škol.

Podle nejnovějších informací by se žáci 1. a 2. tříd mohli vrátit SNAD – berme tyto informace s velkou rezervou –  18. listopadu, ostatní děti doma ještě zůstanou.  Velká část učitelů, ačkoliv mohou čerpat home office a učit z domova, pobývá raději ve své třídě ve škole, odkud pravidelně učí. Ve škole nám chybí ten obvyklý čilý ruch, který dokážou udělat jen děti a který ke škole neodmyslitelně patří.

Ráda bych vám také touto cestou oznámila, že v pondělí 16. 11. bude ředitelské volno, v úterý potom státní svátek. Děti i učitelé by si měli udělat počítačové prázdniny, vynechat, vypnou. Učitelé nebudou zadávat práci a spojovat se s vašimi dětmi, udělejte prosím totéž a učitele v tyto dny nekontaktujte.  Je totiž zcela obvyklé, že rodiče píší, mailují, volají klidně o víkendu nebo kterýkoliv den třeba ve 22 hodin učitelům domů. Respektujme navzájem naše právo na osobní volno.

Online vyučování je tolik potřebnou socializací a pro žáky nutným vláknem mezi školou – povinnostmi, úkoly, prací – a jejich současnou situací doma. Ne všichni žáci se k výuce připojí, ne všichni připojeni během výuky zůstanou, ne všichni berou současný stav vážně, není neobvyklé, že se žák v 8 hodin připojí a dál si jde třeba lehnout a přítomen na výuce není. Velmi špatně se takové prohřešky nyní dokazují, všechno děti pocítí v dalších letech. Pokud to stále nepochopily a podceňují vzniklou situaci, musí v budoucnu počítat s nepříjemnými problémy.  Ale to víte i vy, rodiče. Připomínejte jim to častěji, kontrolujte je. Nerada bych opět, tak jako se už několikrát v uplynulém týdnu stalo, kontaktovala OSPOD a upozorňovala na to, že o některém z dětí nevíme nic už skoro měsíc.

Ve škole se život nezastavil. V současné době probíhá opakovaně úklid a dezinfekce všech vnitřních prostor, hodně práce mají pracovnice úklidu i v atriu.  Stále využíváme přístroj věnovaný zřizovatelem a ozónujeme třídy i kabinety. Postupně se připravujeme na příchod dětí. Došlo k nátěru zbývajících dveří kabinetů a kanceláří, probíhají plánované revize, drobné opravy. Před ředitelnou byla umístěna autorská výstava naší výtvarnice p. Vodvářkové, která mapuje její výtvarnou činnost v době studií i po nich.

Probíhá důkladná inventarizace, úklid skladů, výmalba, výzdoba chodeb a tříd – prostě připravujeme se na plný provoz a přejeme si, aby začal co nejdříve.  Samozřejmě především kvůli dětem, protože – a to se opakuji – si všichni uvědomujeme, jaký propad ve znalostech po letošním jaru a podzimu přijde a kolik práce nás, děti a vás, rodiče, čeká. Společně to musíme zvládnout, jiná možnost ani není.

Přeji hodně zdraví

Alena Pechalová