Dobrý den vážení rodiče, ahoj děti,

máme za sebou už víc jak týden pracovního režimu,  na který jsme nebyli zvyklí. Z pozice ředitelky –  dovolím si mluvit i za své kolegy – pedagogy- je pro nás tento způsob práce hodně vyčerpávající a časově velmi, velmi náročný. Snažíme se jak každý nejlépe umíme dětem předat látku různými způsoby, uvědomujeme si ale, že bez vaší pomoci  to není možné. Máte můj hluboký obdiv, vím, že sami pracujete, staráte se o domácnost, často i o několik dětí, mnohdy i o příbuzné  a teď nám ještě pomáháte s výukou. Nikdo nevíme, jak dlouho tato situace bude trvat, vše záleží na dodržování pravidel a vzájemné solidaritě všech. Je možné, že v režimu domácí výuky  setrváme dlouho.  Buďte v kontaktu se svými učiteli, pracujte –  u těch větších chtějte, aby sami pracovali – pravidelně.   Pokud se nějaká látka nestačí pořádně probrat a adekvátně procvičit,  rozhodně se dožene v příštím roce.  Udržme dětem řád a pozitivní myšlení. 

Děkuji také za postoj zřizovatele, který s námi pravidelně komunikuje a vzájemně si poskytujeme tolik potřebnou zpětnou vazbu.   S učiteli jsem v pravidelném kontaktu a řešíme běžné věci z chodu školy, práci přizpůsobujeme nařízením vlády i ministerstva školství a stále se řídíme i našimi závaznými směrnicemi. Příští týden budu od učitelů vyžadovat seznamy nespolupracujících rodičů a dětí a obracet se na všechny zatím telefonicky, pokud nedojde ke změně, pak využijeme další zákonné možnosti, stále vykazujeme podpůrná opatření, připravujeme zápis do 1. třídy apod.  Obrovské poděkování většině učitelů a oběma mým zástupkyním p. Michelčíkové a p. Kadlečkové. 

Já osobně mám z komunikace se svými žáky a rodiči dobrý pocit, jsou ale učitelé, kteří se dostávají s rodiči do sporu, i když je to opravdu výjimečné. 

Všem kolegům jsem včera rozeslala dopis maminky našeho žáka, který s jejím svolením uveřejňujeme. 

Děkuji za Vaše nasazení a přeji hlavně zdraví

Alena Pechalová 

 

Vážená paní ředitelko,

chtěla bych Vám a Vašim kolegyním a kolegům poděkovat za přístup k řešení situace po uzavření školy.

Penzum učiva se mi jeví přiměřené, učitelé přes i-školu komunikují pravidelně a srozumitelně, vše běží.

Určitě to není jednoduchá situace pro nikoho, ani pro děti, a nevíme, jak dlouho bude trvat. Přeju nám všem, ať to zvládneme co nejlépe, a mám za to, že Vy jste k tomu přistoupili perfektně.

Pokud by bylo třeba s něčím pomoci, prosím, určitě se na mě můžete obrátit.

Srdečně Vás zdravím

Zdenka Tichá (Kryštof Tïchý, 6. C)

– zobrazeno 547x

Back to Top