Dobrý den,

v souvislosti s Mimořádným opatřením vydaným Ministerstvem zdravotnictví, které od zítřejšího dne nařizuje uzavření základních, středních a vyšších odborných škol si dovolujeme poskytnout doplňující informace ohledně potvrzování žádostí o ošetřovné z důvodu uzavření školského zařízení. Školy budou tento formulář zákonným zástupcům potvrzovat, jedná se o formulář č. 896285 a naleznete jej na stránkách ČSSZ.

Na twitterovém účtu MŠMT je uvedena informace, že přesné pokyny pro školy a školská zařízení budou komunikovány v průběhu dnešního dne. Dále je zde uvedena informace, že mimořádné opatření se vztahuje pouze na žáky a studenty. Pedagogickým pracovníkům MŠMT doporučuje přidělit práci, včetně práce z domova (např. ukládání úkolů dětem skrze elektronické nástroje, příprava na výuku) nebo využití samostudia. U nepedagogických pracovníků školy – není-li možné přidělit práci, pak se jedná o překážky na straně zaměstnavatele.

Mgr. Andrea Parezová

referentka odboru školství