FOTOREPORTÁŽ ….jak jsme soutěžili

V úterý 16.května jsme se zapojili do soutěže, kterou připravila paní učitelka přírodopisu z 2. stupně se žáky 9.tříd.

Tato soutěž byla naší školní aktivitou ke Dni Země, který se sice oslavuje 22.dubna, ale vzhledem k chladnému dubnovému počasí dala naše škola přednost květnu a bylo to dobře, datum 16.5.nezklamalo, bylo krásně….

Námět soutěže byl : VODA. Ve třídě jsme si předem popovídali o nutnosti ochrany vody, vzduchu, přírody, životního prostředí a co to konkrétně znamená za správné chování, co je naopak špatně…

A jak soutěž probíhala ?….Zúčastněné třídy dostaly časový rozpis, kdy se vydat “ na trasu“ a že budeme “ pracovat “ ve 4 -5 členných skupinách. I ve třídě soutěžíme, pracujeme ve skupinách, tak jsme věděli, kdo s kým bude.

Ve stanovený čas si nás ve třídě vyzvedly 2 průvodkyně, děvčata z 9. třídy a ty nás doprovázely, pomáhaly dětem, po celé trase od školy až po čelákovickou lávku u Labe. Bylo celkem 5 soutěžních stanovišť.

1. hned před školou…tam děti nabíraly vodu do injekčních plastových stříkaček a donášely do kbelíčku, „zvítězilo množství přemístěné vody „. 2. stanoviště bylo na náměstí kousek před radnicí…..otázky na papíře. Potom jsme pokračovali do parku ke knihovně….3. stanoviště,hledání otázek pod stromy, keři… a určení odpovědí. Pokračování cestou pod kostel kolem ramene Labe na louku, 4 stanoviště, tam  “ akční “ přenášení vody po lžících  do odměrného válce. Potom jsme se posunuli pod konstrukci lávky, 5. stanoviště, tam byly na sloupu obrázky živočichů……byl stanovený čas na zapamatování, obrázky byly sundány a hlavy členů skupin si měly obrázky vybavit, “ písař “ zapisoval, co si  kdo zapamatoval.

Všechny úkoly plnily děti se zaujetím a moc se jim to líbilo, při vyhlášení vítězné skupiny …u lávky, jsme paní učitelce i jejím deváťákům poděkovali a zatleskali….Těšíme se zase za rok !

A kdo byl tedy “ vítězný tým “ 2. A ?……skupina číslo 6 : Lucka Kop., obě Verunky, Pavlínka, Adam.

Podívejte se na naši  FOTOREPORTÁŽ  z d e.

Za 2.A J. Skálová,  tř. uč.