Jak jsme šikovní…..při přišívání knoflíků…

V učebním plánu předmětu PRACOVNÍ ČINNOSTI ve 2.ročníku nás čekalo také : přišívání knoflíků . Paní učitelka poprosila maminky,aby dětem připravily “ šitíčko „, pevnější látku, k tomu 4 knoflíky : 2 dvoudírkové a 2 čtyřdírkové. Vše děti přinesly a postupně se po 2 vyuč. hodiny učily knoflíky přišívat. Hodiny pracovních činností učí paní učitelka Popperová, ale při 26ti dětech jsem jí já, třídní učitelka, pomáhala….vždyť to nebylo pro děti jednoduché….první návlek nitě si sice přinesly od maminek z domova, ale potom už jsme s paní učitelkou pomáhaly navlékat, dělat uzlíky a také nepovedené párat. Samozřejmě jsme dětem postup šití dobře vysvětlily….jak začít na lícu látky, kolikrát látku s knoflíkem prošít, udělat  pod knoflíkem na závěr „krček „a jak na rubu zapošít. Při přišívání 4dírkového knoflíku jsme šili 2ma způsoby : spojením dírek vodorovně nebo do kříže. Byla radost pozorovat děti, jak se snažily, vedlo se jim…..ale někteří i “ bojovali „…kazili, párali,…motali nitě přes látku. Většina dětí ale přišívání zvládla. Na prvním místě je třeba jmenovat nejúspěšnější kluky : tak největší šikula byl Jirka…přišil 2x tolik kusů…. a Martin Šíd. Z holčiček nejlepší Lucka K., levačka!!! Dále potom Veru Smrž., Veru  Str., Slávka, Natálka  Proch., Lucka Sk., obě Elišky, Nikitka, Anežka. Je vidět, že holčičkám se dařilo více….zkrátka šití je “ ženská práce „, ale i kluci to mohou v životě potřebovat.

S radostí jsem děti při práci fotila a a potom i jejich vyskládané práce…. TO MUSÍTE VIDĚT !!!!

Možná by, maminky, stálo za to, až děti přinesou “ svoje dílo“ domů, si je na památku schovat….

Tak  teď už  FOTKY  z d e !

Za 2.A  Jitka Skálová, hlavní fotograf