Jaro v I. D

Každé roční období má svoje kouzlo, ale jaro je prostě nejkrásnější. Je dárcem nového života, probouzí přírodu ze zimního spánku.

Jaro přišlo i do naší třídy. Nesměle zaťukalo na dveře a tichounce po špičkách vstoupilo mezi děti. Třídu naplnilo pestrými barvami, vyloudilo na dětských tvářích úsměv.

Prostoupilo také všemi učebními předměty.

V prvouce prvňáci popisovali změny v přírodě, poznávali první jarní květiny, stěhovavé ptáky, vyprávěli si o jarní práci na zahradě, jmenovali jarní měsíce.

V hodině českého jazyka se naučili o prvním jarním měsíci básničku. Každý den ráno třídou zní:

…“Březne, březne, už to víš?

Zemi ze sna probudíš.

Zašeptáš jí, aby vstala,

jarní šaty oblékala, …“

O hudební výchově děti poznaly písničku „Jaro už je tu“, kterou si vždy rády zazpívají.

Také výtvarnou výchovu a pracovní činnosti jsme věnovali jarní tématice.

Malí školáci vyráběli květinové závěsy, rozkvetlou louku plnou sněženek, zdobili velikonoční kraslice.

Jaro v naší třídě potkáte na každém kroku.

V obrazové galerii najdete fotografie z hodiny pracovních činností a ukázky dětských prací.

Helena Kopecká,

třídní učitelka I. D