Jsme školáci

„Já jsem školák od šesti, jdu do školy pro štěstí.
Naše třída na mě čeká a v ní paní učitelka.
Když jí řeknu básničku, dá mi za to jedničku. „

4.9.2017 byl po nás slavnostní den. Byl to den, kdy jsme se seznámili – děti s novou školou, paní učitelkou i novými kamarády.Byl to den, kdy děti vstoupily do nové etapy svého života – staly se školáky. Na slavnostní uvítání je doprovodili rodiče, některé i prarodiče, sourozenci. Poprvé si vyzkoušely školní lavici i židličku.Na lavici je čekaly učebnice i drobné dárečky.

Přesto, že je to nedávno, již na konci září se zdá tento slavností okamžik vzdálený. Od té doby totiž děti ušly obrovský kus cesty. Nejen, že se ve škole již cítí „jako ryby ve vodě“, ale znají již mnoho nových věcí, umí počítat a učí se první písmenka. S novými kamarády se učí spolupracovat a  v rámci vyučování ve skupinových pracích řeší nejeden nesnadný úkol. A paní učitelka je na ně moc pyšná, jak jim to jde. Však v notýscích na známky mají nejen mnoho krásných razítek, ale také jedničky – červené i ty vzácné, zlaté.

V prvním – tzv. přípravném – období společně procvičujeme předmatematické pojmy, zrakovou i prostorou diferenciaci, namáháme ouška při sluchových cvičení i prstíky při úkolech na procvičení haptiky. Umíme první básničky, říkanky i písničky.

Na nové znalosti, zážitky i dobrodružství se těší třída 1.B – 13 chlapců a 7 dívek a s nimi i paní učitelka Andrea Pánková

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.