KRABICE OD BOT

Žáci z pátých tříd se na přelomu listopadu a prosince zúčastnili dobročinné akce KRABICE OD BOT.

Tuto humanitární akci pořádá společnost DIAKONIE ČCB. Smyslem akce je připravit do krabice od bot drobné dárky, které vytvoří vánoční dárek. Před přípravou krabice si děti vybraly, pro jaký věk dítěte bude krabice vytvořena. Potom do školy přinesly drobné dárky, které by mohly udělat radost nějaké dívce nebo chlapci. Celou krabici potom zabalily do vánočního papíru a označily, zda je určená pro chlapce či dívku a jakého věku.

Letos se páťákům podařilo vytvořit  celkem 21 krabic. Tyto krabice byly předány na sběrném místě Diakonie v Lysé nad Labem. Dárky udělají radost těm dětem, které žijí v dětských domovech, s rodiči v azylových domech nebo v rodinách, které jsou v tíživé sociální situaci.

Pomáháme, aby i tyto děti prožily pěkné Vánoce s dárečky pod stromečkem.

Všem našim dětem a jejich rodičům patří velké poděkování za to, že se tak štědře do akce zapojili.