Krajské kolo Přeboru škol v šachu 2024

V úterý 19. března 2024 se naše šachová reprezentace vydala na Krajské kolo Přeboru škol v šachu, které se konalo v Neratovicích. Samotná účast už by byla úspěchem. Na krajskou soutěž bylo potřeba se nejprve kvalifikovat v kole regionálním, kde naši reprezentanti druhého stupně skončili na druhém místě a družstvo z prvního stupně na místě třetím (pro start na KK obdrželo divokou kartu).

Výborně si vedlo naše starší družstvo, které skončilo v sestavě Vébr, Pop, Kubíčková, Kubalová, Kobera na krásném 5. místě a nechalo za sebou plno kvalitních soupeřů. Každý z našich borců ve svých duelech minimálně dvakrát vyhrál. Kuba Vébr si připsal 4 ze 7 bodů, Niki Kubalová dokonce 4 body z 5 startů. Mezi základními školami by se naše družstvo umístilo dokonce na stříbrné pozici.

Naši mladší reprezentanti se ani této akce, stejně jako regionálního kola, nezúčastnili v plné síle. Ze sestavy na poslední chvíli vypadli Anička a Adam Dvořákovi, kteří by jistě patřili mezi opory. Sestava byla doplněna na základě výsledků školního kola a ve složení Balmuş, Mácha, Kurel, Vaněk, Syrový si nevedla vůbec špatně. Alexa Balmuş prohrála pouze jedno utkání a získala pro náš tým 5,5 bodu ze sedmi možných. Půl na půl (3-3) to měl Boris Vaněk a jedno vítezství si připsal i nejmladší člen naší sestavy, prvňáček Vít Mácha. Konečné jedenácté místo v neúplném složení a výhled, že všichni zúčastnění mohou startovat v I. kategorii i v příštím roce je pro budoucnost prvostupňového šachového družstva naší školy příslibem, že by příště mohlo cílit na mnohem vyšší příčky.