Logická olympiáda 2015

Stejně jako v předchozích letech, i letos se může každý žák naší školy zúčastnit Logické olympiády.

Soutěž, jejíž úkoly jsou zaměřeny na prověření selského rozumu a schopností logického úsudku, pořádá sdružení Mensa ČR.

Soutěž je určena pro následující kategorie soutěžících:

Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (1. – 5. třída)

Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých

gymnázií a obdobných středních škol, tj. např. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo

první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií)

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol v denním studiu, v případě víceletých

gymnázií poslední 4 ročníky studia. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.

Každý soutěžící, který se chce zúčastnit, se musí registrovat na http://logickaolympiada.cz .

Pouze pod svým emailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test nominačního kola.

Registrace probíhá od 1. srpna do 30. září 2015.

Logická olympiáda probíhá ve třech kolech. Nominační kolo proběhne on-line formou – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv. Nominační kolo pro

kategorii A: žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. – 7. října 2015,

kategorii B: žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. – 14. října 2015a

Krajská kola se uskuteční v pátek 6. listopadu 2015v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé

postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 30.listopadu 2015.

Věříme, že některý z našich žáků naváže na úspěchy z předchozích let a postoupí třeba až do celorepublikového finálového klání.