Můj mazlíček

Hodina prvouky. Téma: Péče o živočichy v zajetí

 

Někteří z nás mají doma svého „zvířecího“ mazlíčka, o kterém měli napsat několik vět. Středeční dopoledne s námi strávili také dva křečci patřící Denisce a Péťovi.

BARUNKA

Můj kocourek se jmenuje Google. Má rád šunku a kočičí granule. Je vypasený. Občas mi leze do postele. Mám ho ráda. Je teplý. Rozumí mi, a já jemu taky. Někdy páchne jako popelnice. Ale je to príma kocourek.

PÉŤA

Můj nejlepší mazlíček je křeček! No to začalo, když jsem měl narozky. Dostal jsem křečka. Pojmenoval jsme ho Kaňka a byl mu asi jeden rok a proto jsem koupil první klec. A řekl jsem mu: Kaňko, tak maž už do klece.“ A Kaňka byla ráda, že už má klec a ségra ho chtěla také a brácha také. Tak jsme koupili ještě dva.

IVANKA

Můj mazlíček je kočka. Jmenuje se Micka. Má ráda myši a ptáky. Moc ráda leží na sluníčku. Je celá černá a má žluté oči.

DENISKA

Můj křeček se jmenuje Cvrček. Má moc rád sušenou mrkvičku a chleba a všelijaká semínka. Kouše a škrábe a má mě rád a já jeho taky.

JULINKA

Můj mazlíček se jmenuje Olaf. Je v kleci. Je mu příjemné, když ho pohladím. Rychle utíká. Je mu osm měsíců. Jí pampelišku, mrkev a šípek a ještě seno. Je to morče.

ZUZANKA

Můj mazlíček se jmenuje Pepík. Je vycvičený pták. Má na sobě peří. Jí semínka. A správně se jmenuje andulka.

TOMÍK

Můj mazlíček se jmenuje Tobík. Má rád, když já utíkám a Tobík mě honí. Má rád, když ho aportuju. Nemá rád, když kolem našeho domu někdo projde nebo projede.

TÁĎA

Můj mazlíček je šnek. Má rád spánek. Rád má k jídlu salát. Je i v akváriu rád. Leze rád, když je v teple a rád má salát, protože se do něj zahrabe.

PROKOP

Můj mazlíček je Fifi. Je to kočka. Má ráda kapsličky. Ráda se hladí. Je mourovatá. Má zelené oči.

žáci 2. C

J. Knobová

DSC03076

– zobrazeno 911x

Back to Top