Na návštěvě v knihovně

Dny do Vánoc opravdu rychle utíkají a my  jsme si čekání  na ně zpříjemnili  návštěvou   místní knihovny.  Čekalo nás tu zajímavé povídání  nejen o zimě, ale hlavně o Vánocích, na které se všichni moc těšíme.

Písničkou „Rolničky, rolničky…“ nás paní knihovnice přivítala ve vánočně vyzdobené místnosti. Při čtení pohádek z knih – Sněhuláci z Mrkvonos, Vánoční  pohádky, Chumelí či Lucka Luciferka jsme odpočívali  na koberci  a se zájmem  poslouchali vánoční příběhy. Mezitím jsme si stihli zazpívat i některé vánoční koledy.

Velmi  nás bavilo i zhlédnutí   kresleného pohádkového říkadla od Josefa Lady či Hurvínkův příběh se sněhulákem.

Také jsme měli možnost si zatančit s papírovými  andělíčky na prstech u vánočního stromečku, pod kterým jsme měli připravený malý dárek. Zbyla nám i chvilka na prohlížení zajímavých knížek.

Společná hodinka nám rychle utekla a my jsme se spokojeně vrátili zpět do školy.

Na fotografie z této návštěvy se můžete podívat!

Žáci 1. C
J. Knobová