Nabídka pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

naše škola nabízí možnost zjištění školní připravenosti vašeho budoucího prvňáčka, zda a nakolik dítě zvládne nástup do školy.

Zápisy do 1. tříd proběhnou na čelákovických školách v dubnu, proto je teď ten nejvhodnější čas, vyzkoušet si s předškolákem jeho míru připravenosti na vstup do školy.  Speciální pedagožka naší školy, paní Tereza Doležalová, absolvovala kurz diagnostiky školní připravenosti.

V čem její pomoc vám, rodičům, spočívá?  V žádném případě nemůže naše kolegyně suplovat práci pedagogicko- psychologické poradny. Je ale schopná zjistit aktuální úroveň připravenosti schopností potřebných pro čtení a psaní, matematiku, zda je dítě pro vstup připravené v oblasti sociální, psychické, v oblasti schopnosti učit se, udržet pozornost atd. A to za pomoci standardizovaného testu školní připravenosti. Na podkladě zjištěných informací a vyhodnocení testu vám paní Doležalová bude schopná říct, zda je dítě pro zápis a následný vstup do 1. třídy připraveno, na které oblasti vývoje je potřeba se ještě zaměřit a trénovat, případně doporučit návštěvu pedagogicko – psychologické poradny a zvážení odkladu školní docházky. Předem vás může připravit na úspěchy a možné neúspěchy při vstupu do školy, kterým je možné předejít a v předstihu řešit a zahájit včasnou a cílenou intervenci.

Celý proces zjištění školní připravenosti je samozřejmě bezplatný a určený pro všechny zájemce, nejen pro potenciální prvňáčky naší školy. Máte-li zájem dozvědět se o svém dítěti něco dalšího z pohledu specialisty, či podrobnějších informací k diagnostice školní připravenosti, kontaktujte paní Doležalovou na mailové adrese dolezalova@zscelakovice.cz, domluvíte se na termínu, který bude vyhovovat.

Vedení školy

– zobrazeno 168x

Back to Top