Návštěva dětí MŠ

Tak jako každý rok, i letos, navštívily naše první a druhé třídy děti z čelákovických mateřských škol. Podívaly se do hodin, mohly zasednout do školních lavic a vyzkoušet si, jak se ve škole pracuje.

V pondělí 20. března 2017 zavítali do naší třídy předškoláci z Rumunské ulice.

V úvodu jsme si společně zazpívali a odrecitovali několik básniček.

Potom malé hosty čekalo několik úkolů.

Nejdříve hádali podle předehry písničky, zpívali a hrou na tělo vytvářeli rytmické doprovody k písničkám.

Později školáci uvolnili svá místa v lavicích, půjčili mladším kamarádům pastelky. Ti pak dokreslovali a vybarvovali sluníčko, kytičku, motýlka a hledali cestu sluníčka k mráčku.

Za velkou snahu dostal každý předškolák razítko – kočičku, pejska, medvídka či tygříka (dle vlastního výběru) a malou papírovou kapsičku plnou bonbónků, kterou pro ně prvňáci vyrobili v hodině pracovních činností.

Škoda, že společně strávená vyučovací hodina uběhla tak rychle. Museli jsme se rozloučit.

Všem dětem jsme popřáli, ať se jim v budoucnu ve škole líbí a daří.

Helena Kopecká

třídní učitelka I. D

V obrazové příloze najdete několik fotografií z návštěvy dětí mateřské školy.