Návštěva divadla a MDDM

V pátek 31. března 2017 vyrazili všichni prvňáci se svými učitelkami do hornopočernického divadla.

Čekala je velikonoční pohádka „O neposedné pomlázce“. V příběhu o vtipném chasníku Jeníkovi a začarované děvečce Elišce zažili spoustu legrace, seznámili se s jednotlivými velikonočními dny, poznali některé lidové zvyky, uslyšeli mnoho krásných lidových písniček. Pohádka se všem velmi líbila.

Blížící se Velikonoce nám připomněla také tvůrčí dílna – Velikonoční návody v MDDM. Těch jsme se zúčastnili hned po víkendu, v pondělí 3. dubna 2017. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, kde si mohly vyrobit motýlka, velikonoční závěs s vlastnoručně namalovanými kraslicemi, magnet s jarním obrázkem. Také si ozdobily velikonoční perník a ve zbývajícím čase vybarvovaly omalovánky s koledníky.

Dvě vyučovací hodiny strávené v MDDM uběhly velmi rychle. Prvňáčci se vraceli do školy s dárkovou taškou plnou krásných vlastnoručně vytvořených výrobků.

V obrazové příloze najdete několik fotografií z návštěvy divadla a MDDM.

Helena Kopecká, třídní učitelka I. D