Návštěva na radnici

Čelákovice jsou rodné město většiny dětí ze 3.A. Proto se nechceme spokojit jen s tím, že známe své blízké okolí a cestu do školy, ale pustili jsme se společně do důkladného poznání našeho města.

Pan starosta Josef Pátek nás přivítal v pondělí 9.10. na radnici a velice zajímavě nám vyprávěl o Čelákovicích a o zajímavých místech s nimi spojených. Děti chtěly také vědět, proč mají Čelákovice ve svém znaku právě dub, proč se jmenují Čelákovice, nebo jak pana starostu baví jeho práce. Poseděli jsme v zasedací místnosti i v kaceláři pana starosty. Nejvíc se dětem líbila hra na svatbu a starý hodinový strojek, který si směly zkusit natáhnout. Na závěr jsme se všichni vyfotili s řetězem města Čelákovice. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE.

Na rozloučenou jsme dostali dárek na památku a pěknou knihu. Děkujeme panu starostovi za zajímavý zážitek.