Návštěvní týden

Tento týden naši školu postupně navštívili všichni předškoláci. Blíží se totiž den zápisu do 1. tříd.

I my jsme ve středu 21. března v naší třídě přivítali děti z mateřské školky z Přístavní ulice. Děti si po vzájemném přivítání prohlédly naší třídu a prvňáčci jim předvedli, co se za sedm měsíců už naučili. Nejprve dětem představili všechna naučená písmenka z pohádkové abecedy a z nich pak skládali a četli krátké věty z karty doplňkového čtení. Předškoláčkům také ukázali, jak si poradí i se psaním písmenek.

Budoucí prvňáčci si pak také vyzkoušeli, jak se sedí ve školní lavici a nakreslili si obrázek pro rodiče. Za něj pak získali první razítko ve velké škole.

A na závěr našeho krátkého setkání jsme si zazpívali písničky, vyměnili si dárečky a popřáli jsme budoucím prvňáčkům, aby se jim ve škole také tak líbilo jako nám.