Noc s Andersenem 2017

V noci z pátku 31. března na sobotu 1. dubna proběhla na naší škole již desátá Noc s Andersenem. Letošního ročníku se, možná i pro těžší kvalifikační kritéria, zúčastnilo „pouze“ 101 spáčů z řad dětí a 10 ne-spáčů z řad pedagogů.

Po těch deseti letech jsme již pomalu vychytali začátečnické mouchy, a tak už víme, že nejlepší je nechat podílet se naše nejstarší děti na zajištění průběhu noční hry. Ta byla tematicky prolnuta komiksovým Čtyřlístkem. Deváťákům tedy za to projevujeme vřelé díky.

V posledních letech jsme navíc zavedli systém, že se během hry starší ve svém družstvu starají o ty mladší, i když to občas možná vypadá obráceně, a toto prolnutí žáků napříč ročníky mívá pak i příjemný druhotný efekt, sice ten, že se pak i mladší děti zdraví s těmi staršími. A to se nám líbí.

V průběhu večera jsme navíc vybrali i 1320 Kč na dětský hospic v Malejovicích.

Děkujeme tak všem letošním nocležníkům, že jsou ochotni pro svou účast na této krásné akci udělat něco navíc a těšíme se v příštím roce na otevření další dekády.

Na fotografie se můžete podívat zde.