NOČNÍ POBYT VE ŠKOLE

Pátek 24. června 2016 byl pro děti z třídy II. D velmi neobvyklý. Po poslední vyučovací hodině jsme se sice rozloučili, ale večer nás čekal další program, jehož vyvrcholením bylo spaní ve škole.

Nejdříve jsme vše potřebné nastěhovali do třídy a přerovnali lavice tak, aby byl prostor pro soutěže.

V úvodu jsme se pobavily dětskými vtipy a hledáním schovaných lístečků, které po správném seřazení odhalily tajenku. Tajenka prozradila, co nás celý páteční večer čeká.

A pak už následovaly soutěže jedna za druhou – přenášení knih na hlavě, míčků na lžíci, lovení ryb z rybníku, soukání kostky cukru na niti do pusy.

Po půlhodinové přestávce v atriu pokračovala soutěž dvojic v obouvání židlí poslepu a soutěž v oblékání věcí poslepu. Kdo ve stanoveném čase na sebe oblékl více věcí, vyhrál.

Kolem deváté hodiny večer jsme se pustili do hádání písniček, které si pak všichni společně zazpívali.

Poslední tři soutěže byly spojené s tancem. Nejdříve vybrané dvojice tancovaly s pomerančem mezi čely, pak se sýrovou tyčinku, kterou páry držely v ústech a nesměly ji ani zlomit a ani sníst. Nakonec tancovaly všechny dvojice s nafukovacím míčkem uvázaným na noze. Taneční dvojice musely bránit svůj míček, ale ostatním tanečníkům ho měly zašlápnout, aby praskl.

Děti soutěžily s maximálním nasazením. Vítězové jednotlivých disciplin dostali sladkou odměnu.

Pozdě večer zaplnily podlahu třídy karimatky a spacáky, nastal čas na pohádku a spaní.

Děti plné zážitků a unavené soutěžením usínaly velmi pomalu, ale po půlnoci už spali téměř všichni.

Ráno kolem sedmé hodiny jsme uklidili celou třídu, a pak jsme se pustili do snídaně. Maminkám velmi děkujeme za všechny dobroty, které nám připravily.

Po vydatné snídani jsme vyklidili třídu, srovnali lavice. V osm hodin přišli pro děti první rodiče a do půl hodiny opustili budovu poslední zúčastnění.

Noční pobyt ve škole se vydařil. Dětem se líbily všechny soutěže a rozhodně si budou chtít spaní ve škole znovu zopakovat.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Helena Kopecká,

třídní učitelka