Novinky na naší škole

Vážení rodiče,

všichni jistě víte o havárii topného systému na gymnáziu dne 12. 1. 2017. Pravidelně jsme vás v příspěvcích na našich webových stránkách informovali, informace se průběžně měnily tak, jak se měnila situace a my děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení.  Od prvních minut jsme postupovali podle pokynů vedoucího zásahové jednotky hasičů, děti jsme do tříd pustili až když nám to hasiči povolili. S hasiči i policií jsem byla celý den sama v kontaktu, účastnila se operativních schůzek, základní škola jim poskytla zázemí.   Vzhledem k tomu, že pobýváme s gymnáziem ve společné budově, nemůžou se nás důsledky této situace nedotknout.  Ze dne na den bylo potřeba zajistit prostory k výuce 10 tříd gymnázia. Ihned začala jednání za účasti různých subjektů, pozváni jsme byli i já a pan Kyliánek, ředitel Kamenky, vedení MDDM, ZUŠ apod. Město nás požádalo o nabídku volné kapacity v našich zařízeních pro potřeby gymnázia.  Děti základní školy se tedy  v následujících týdnech budou na chodbách své školy potkávat se studenty gymnázia. Ti pak budou využívat  učebny především 2. stupně, částečně i PC pracovnu. Velmi vstřícným krokem základní školy bylo vystěhování kabinetu přírodopisu, aby zde gymnázium mohlo zřídit učebnu pro své studenty.  Vystěhovat během několika dní kabinet se všemi jeho sbírkami, ty přestěhovat do jiných kabinetů,   vymalovat a uklidit pro studenty gymnázia, svědčí o vysoké morálce učitelů základní školy, kteří tak dali mlčky najevo, že v takové situaci není prostor na spory a hádky, ale jde především o děti. Za to jim patří velký dík. Stejně tak i našemu zřizovateli, městu Čelákovice, které s námi neustále jedná, zajišťuje a domlouvá podmínky pro výuku studentů, účastní se a iniciuje schůzky, snaží se situaci řešit na všech rovinách.  Věřím, že tento postoj města i ostatních školních subjektů zřizovaných městem vedení gymnázia ocení.

Alena Pechalová