Pasování na Rytíře řádu čtenářského

V pondělí  12. června 2017 navštívili žáci z třídy I. D Městskou knihovnu v Čelákovicích. Čekalo je slavnostní pasování na Rytíře řádu čtenářského.

Aby školáci vůbec mohli přistoupit k tomuto slavnostnímu aktu, museli všem přítomným ukázat, že si pasování opravdu zaslouží.

Po slavnostních fanfárách a příchodu královny a její dvorní dámy obdrželi všichni text (pohádku „ O slepičce“). Každý školák předvedl čtenářské dovednosti, které získal v průběhu prvního roku školní docházky.

Všichni prvňáčci zvládli čtení na jedničku, a tak nic nebránilo tomu, aby mohli být pasováni.

Svým podpisem pak stvrdili, že čtenářské dovednosti budou nadále zdokonalovat a že se ke knihám budou chovat vždy s úctou a maximální opatrností.

Po skončení slavnostního ceremoniálu si ještě mohly děti prohlédnout knihy v dětském oddělení.

Na fotografie se můžete podívat v naší alerii a nebo kliknutím zde.

Helena Kopecká, třídní učitelka