Pěkné postavy z modelíny

V pracovních činnostech jsme se 17. února pustili do tvarování postavy z modelíny……konkrétně : Postava v zimním oblečení.
Na tuto práci jsme se připravili již předem “ teoreticky “ , když jsme se v PRVOUCE učili o stavbě lidského těla a sami na sobě jsme si také části těla jmenovali a víme, že tělu se také říká : TRUP a ruce, nohy se nazývají HORNÍ a DOLNÍ KONČETINY. Také  jsme si při popisu těla říkali, že základem je kostra a také jsme si ji zjednodušeně nakreslili na papír a následně jsme dokreslili oblečení. Při tomto nácviku jsme se snažili o správné proporce všech částí těla, tedy aby postavě nechyběla ramena, aby trup, končetiny nebyly moc krátké nebo naopak moc dlouhé.
Tato příprava se nám velice vyplatila při práci s modelínou, kde jsme využili i znalosti z matematiky……známe geometrické tvary, takže hlava postavy v podobě kruhu, krk, trup, končetiny v podobě obdélníků. Děti zpracovávaly váleček modelíny do koule a potom naplocho do potřebných tvarů postavy.
A jak se dětem postavy povedly…..prostě VÝBORNĚ, někteří ještě přidali zimní dekoraci…..každý vyfocen se svým výtvorem .
TO MUSÍTE VIDĚT  z d e !!!! 
Za 1.A   J. Skálová, tř. uč.

– zobrazeno 927x

Back to Top