Podzim ve 2. D

Začátek školního roku je dávno za námi, ale léto se stále nechce vzdát své moci. I když rána už jsou studená a chlad se nám snaží vloudit pod oblečení, odpoledne je pořád ještě teplo.

Ani se nám nechce věřit, že už nastal podzim. Ten postupně oblékne přírodu do svých teplých barev a my se zatajeným dechem budeme pozorovat tu barevnou nádheru kolem sebe.

Podzim ve velké míře prolíná všemi učebními předměty druhé třídy.

Nejvíce si o něm vyprávíme v hodinách prvouky, ale také třeba v českém jazyce, matematice nebo v hudební výchově. Nevěřili byste, kolik je krásných říkadel, básniček a písniček s podzimní tematikou.

Podzim ovlivnil také naše výtvarné práce. V posledních hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme vyráběli papírové stromy, barevné listy, ježky s ovocem. Na ovoce jsme nalepili dětmi vytvořená pravidla chování. Kreslili jsme podzimní sluníčko, zopakovali jsme si o něm básničku z první třídy: „V září slunce ještě září, ubírá jen trochu plyn…“

Ve všech předmětech potřebujeme pastelky, napadlo nás proto vyrobit si svoje papírové pastelky. S nimi sice nejde malovat, ale zase jsou nezničitelné a pozorují všechny děti při každodenní práci z nástěnky vzadu ve třídě.

V obrazové galerii uvidíte ukázky našich výtvarných děl jednotlivě, ale také na společné nástěnce. Na dvou fotografiích děti předvádějí své vyrobené papírové stromy. Podzimní stromy nám daly asi nejvíce práce, ale všem se povedly.

Děti z třídy 2. D

a třídní učitelka Helena Kopecká.