Podzimní návštěva knihovny

V úterý 8. listopadu jsme se za slunečného počasí vydali do Městské knihovny, kam jsme byli pozváni na dopolední setkání, ze školy jsme vyšli po velké přestávce.

Paní knihovnice připravila program na téma : VEČERNÍČEK.

Dozvěděli jsme se, že v televizi “ běží “ Večerníček už 50 let, zpočátku byl jen 1x týdně……černobílé vysílání, potom 2x, 3x a mnohem později každý den a barevně.

S paní knihovnicí jsme si připomněli některé postavy, příběhy z Večerníčků, viděli jsme pohádky na videu a také knížky, neboť většina Večerníčků má knižní podobu / Štafík a Špagetka, Křemílek a Vochomůrka, Pat a Mat., Rákosníček…/, paní knihovnice nám říkala jména spisovatelů i malířů. Postavu Večerníčka nakreslil malíř Radek Pilař a stále se s ní setkáváme ve znělce Večerníčku.

Také jsme skládali ve skupinkách puzzle/ obrázek z Večerníčku /a 2 dívky paní knihovnice převlékla za Křemílka a Vochomůrku a 2 kluky za Pata a Mata.

Když program s paní knihovnicí skončil, ještě jsme si prohlíželi různé knížky….každý dle svého zájmu.

Potom už jsme se rozloučili, poděkovali paní knihovnici a nedaleko od knihovny jsme se v tom podzimním sluníčku vyfotili. Do knihovny chodíme jako třída rádi.

Více fotek…i z knihovny… Z D E.

Za 2.A Skálová, tř.uč.