Pražské Benátky

V úterý 11.12. jsme vyrazili se IV.A do vánoční Prahy. Naším cílem bylo Muzeum Karlova mostu. Paní průvodkyně nám velmi poutavě vyprávěla příběh o stavbě Karlova mostu. Dověděli jsme se i mnoho zajímavých informací o Karlu IV. a o Rytířském řádu Křížovníků s červenou hvězdou, v jejichž klášteře se muzeum nachází. Na závěr jsme se také dověděli, kdy vznikla v Evropě tradice stavění jestliček a zdobení vánočních stromků.

Po prohlídce jsme se nalodili na historickou převozní loď, která nás vzala na komentovaný výlet po Vltavě. Začínali jsme pod zbytky Juditina mostu, který zde kdysi stával, projeli jsme pod Karlovým mostem a zamířili do Čertovky. Užili jsme si výhled na Pražský hrad i na labutě a další vodní ptactvo.

Karlův most jsme viděli v muzeu, viděli jsme ho zespoda a nakonec jsme se po něm i prošli. Zkoumali jsme, jestli je tam skutečně 31 soch a našli jsme i bronzového Jana Nepomuckého. Na Malostranské jsme pak nasedli do tramvaje, která nás odvezla přímo k vlaku. Celý výlet jsme si moc užili. Přálo nám i počasí, trochu pršelo až na cestě z nádraží do školy.

Na fotografie z výletu se můžete podívat zde.

 

– zobrazeno 417x

Back to Top