Představení v kulturním domě

První březnový den jsme uvítali v kulturním domě na hudebně-vzdělávacím představení. Ze školních lavic jsme se dostali do světa veselých písniček, tančení, vyprávění, ale také soutěže o zavazovaní tkaniček – což by měl umět každý správný prvňáček 🙂

Klaun nám přiblížil svět africké školy, jejich zvyklosti a hry. Uvítali jsme, že jsme si mohli v rámci multikulturního vzdělávání připomenout, že všude na světě jsou stejné děti, které si rády hrají, chodí do školy atd.  Děti zaujalo, že africké maminky nenosí tašky s nákupem v rukou, jak to vídají u svých maminek. Ony nosí tašky na hlavě. A mají tam někdy úplný komín z balíčků – panečku, ty jsou šikovné!  Africkou hru s rukama jsme se všichni rychle naučili a někdy si ji můžeme zkusit i ve škole.

S klaunem jsme se rozloučili a spěchali jsme rychle do školy, kde na nás čekaly naše písanky a učebnice.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

žáčci z 1.B a jejich paní učitelka