Přírodovědná praktika na Přírodovědecké fakultě UK v Praze

Ve čtvrtek 5.3. jsme se skupinou přírodovědných praktik podnikli cestu do Prahy. Naším cílem byla Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, konkrétně jejich chov bezobratlých živočichů. Na fakultě nás čekal sympatický lektor Tomáš Vendl, který nám ukazoval různá zvířátka a ke každému přidal zajímavé informace. Děti během dne viděly například sklípkana, štíra, mnohonožku, kudlanku, pakobylku či larvy brouků a další druhy bezobratlých. Většinu zvířat si mohly děti také vzít do ruky, takže naše setkání s nimi bylo opravdu velmi důkladné a podrobné. Děti se nebály a skoro každý si nějaké zvíře do ruky vzal. Exkurze na fakultě rychle utekla a my jsme se vrátili do Čelákovic obohaceni o spoustu nových informací a zážitků.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Mgr. Čapková Martina