Pro naše maminky

V prvním květnovém týdnu jsme se začali učit z čítanky pěknou básničku s názvem : Srdce pro maminku, která nám připomněla, že každý
rok připadá na druhou květnovou neděli Den matek….letos na neděli 10. května. A protože ta  básnička byla o výrobě přáníčka ve tvaru srdce, tak jsme se ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech také do takového “ přáníčka – srdíčka “ pustili. Na levou stranu toho přáníčka děti napsaly zase jinou hezkou básničku s názvem  Mamince a vpravo přišlo “ zdobení „….děti kreslily květinové ornamenty, potom přáníčko ještě po obvodu zvýraznily červenou “ obrubou „…tedy silnější čarou. V dolní části nechybělo jméno i datum a že jsme byli žáky 2.A, vždyť takové výrobky si maminky rády schovávají na památku….Srdíčka si děti ze 2.A donesly domů ve středu 6.5.a svým maminkám popřály buď hned ten den nebo až na Den matek…jistě udělaly radost…..Naše “ přáníčka – srdíčka „ na fotkách Z D E .

Za  2.A  J. Skálová, tř.uč.