Pro tatínky

Ještě není v naší zemi známou tradicí, že i tatínkové mají jednou do roka svátek. O ženách, maminkách a jejich svátku se to ví. Slaví se 8. březen… MDŽ a také druhá neděle v květnu …Den matek. Tradice : “ Den otců “ vznikla v USA a ten se připomíná každoročně 3. neděli v červnu , letos to bylo v neděli 17.6. V 1.A jsme si s dětmi o tomto svátku řekli a domluvili se, že tatínkům vyrobíme nějaký dárek. Stačila nám na to hodina výtvarné výchovy a pracovních činností, vytvořili  jsme pro tatínky koláž s věnováním a děti si tento dáreček nesly domů v pátek 15.6. s tím, že  to tatínkům předají dle možností, hned ten den nebo když se podaří dáreček “ utajit „, tak až v den svátku. V pondělí 18.6. jsme si s dětmi pověděly, jak to dopadlo…  většina dětí dala tatínkům dáreček opravdu až v den svátku a všichni tatínci prý byli překvapeni a měli velkou radost .Na práce dětí se podívejte na fotkách  Z D E ….můžeme přidat i název : “ Auto pro tatínka “

Žáci 1.A  a p.uč. Jitka Skálová